Interwrite

Utworzono: 13/04/2012 / Autor: admin

Tablice interaktywne

Tablica interaktywna Interwrite DualBoard to pierwsza tablica multimedialna, która pozwala na jednoczesną pracę dwóch uczniów lub uczestników spotkania. Współpraca przy tablicy Interwrite mobilizuje uczniów do pracy i motywuje do rywalizacji. Najnowsze rozwiązanie bezprzewodowego połączenia tablicy z komputerem za pomocą odbiornika radiowego ułatwia swobodną pracę na tablicach Interwrite. Pozwala też na jednoczesną pracę do dziewięciu urządzeń jednocześnie na jednej stronie tablicy.

Nauczyciel cały czas może kontrolować i nadzorować działania uczniów podczas pracy przy tablicy w trybie MultiUser. Może wykorzystać do tego bezprzewodowy tablet Interwrite Mobi lub po prostu komputer, który zwykle stoi na biurku.

Każdy kto uczy, szkoli lub prowadzi prezentacje wie jak ważne jest, aby przekazać słuchaczom treść w sposób zajmujący, ciekawy i skuteczny. W czasach gdy dzieci wcześniej potrafią obsługiwać komputer niż czytać i pisać, coraz trudniej jest zainteresować uczniów tematem lekcji. Tu z pomocą przychodzą nowe technologie. W większości szkół są już prawdziwe pracownie komputerowe i pojedyncze komputery w klasach, ale to nie wystarcza do przeprowadzenia interesującej lekcji.

Wykorzystując tablicę interaktywną Interwrite DualBoard można w prosty i ciekawy sposób przedstawić całej klasie materiały multimedialne, a także w dowolnej chwili zacząć nanosić na nich własne uwagi, adnotacje, rysunki. Stojąc bezpośrednio przy tablicy nauczyciel może prowadzić lekcję, obsługiwać komputer i kontrolować pracę uczniów. Do tej pory na tablicy można było pisać tylko jednym pisakiem. Teraz dwie osoby mogą pracować jednocześnie na tablicy. Możliwość równoczesnej pracy na tablicy przy użyciu do dziewięciu urządzeń wspomaga kreatywną pracę większego zespołu. Wykorzystując nowe tablety Interwrite Mobi i panel LCD Interwrite Panel można stworzyć najlepsze warunki do pracy zespołowej gdzie ważne jest, aby każdy pomysł natychmiast był widoczny dla wszystkich uczestników. Daje to również możliwość zaktywizowania mało aktywnej grupy m.in. dlatego, że pojawiające się na tablicy elementy są w pewnym sensie anonimowe, ale widoczne dla wszystkich.

Bardzo ważną cechą jest sama konstrukcja tablicy. Została ona zaprojektowana do użytkowania w klasach co oznacza, że jest bardzo trwała i wytrzymała. Nie posiada ruchomych części, jest łatwa do czyszczenia i w pełni interaktywna z podłączonym komputerem. Dodatkowo zużywa mało energii elektrycznej dlatego można zasilać ją kablem USB bezpośrednio z komputera.

Zastosowanie tablicy interaktywnej Interwrite DualBoard w edukacji pozwala na:

 • aktywną współpracę uczniów oraz rozwijanie zdrowej rywalizacji dzięki możliwości jednoczesnej pracy na tablicy dwóch osób,
 • znaczne poprawienie efektywności procesu nauczania poprzez nowe możliwości i wsparcie nauczyciela w przygotowaniu interaktywnych lekcji,
 • precyzyjną pracę i trwałe użytkowanie dzięki najwyższym na świecie parametrom technicznym i jakości wykonania
 • sprawną i wygodną obsługę tablicy oraz komputera dzięki przyciskom funkcyjnym po obu stronach tablicy, pisakowi z przyciskami w pełni zastępującymi myszkę i bezprzewodowej komunikacji radiowej,
 • wykorzystanie tablicy na lekcji zaraz po podłączeniu ponieważ dostarczana jest z zestawem niezbędnych do pracy akcesoriów, a oprogramowanie zawiera tysiące gotowych do użycia elementów.

Tablica Interwrite DualBoard za swoje innowacyjne rozwiązania otrzymała na Targach Edukacyjnych w Kielcach certyfikat produktu „Klasy Marzeń”, a na rynku amerykańskim już zdobyła nagrodę Best in Tech 2009 przyznawaną za wysoką jakość i trwałość produktów.

 

Tablica umożliwia pracę w trzech trybach:

  1. Tablica interaktywna w trybie LekcjiTryb lekcji – Tryb lekcji jest podstawowym trybem działania oprogramowania Interwrite Workspace. Umożliwia on interaktywną współpracę tablicy Interwrite, tabletów Interwrite oraz panelu Interwritez komputerem użytkownika, a każdy element interakcji wyświetlany jest na tablicy Interwrite lub na innej powierzchni projekcyjnej, co umożliwia każdej osobie obecnej na sali obserwowanie zmian. Korzystanie z trybu lekcji wymaga konfiguracji sprzętu, która zawiera urządzenia Interwrite (tablicę, tablet lub panel), powierzchnię projekcyjną (jeśli nie jest używana tablica Interwrite), projektor wideo używany w trakcie prezentacji i komputer, na którym zainstalowano oprogramowanie Interwrite Workspace.Praca w trybie lekcji dzieli się dodatkowo na dwa bardzo ważne tryby:
   • Tablica interaktywna w trybie myszyTryb myszy – Wybór i uruchomienie aplikacji oraz wykonywanie wszystkich funkcji, które zazwyczaj są wykonywane za pomocą myszy komputerowej oraz klawiatury. Jeśli użytkownik pracuje w trybie Myszy, kursor trybu Myszy na pasku narzędzi będzie wyszarzony.
   • Tablica interaktywna w trybie adnotacji nad pulpitemTryb adnotacji – W tym trybie możemy adnotować nad dowolną aplikacją w której aktualnie pracujemy. Wybierając ten tryb aktualny stan pulpitu jest zrzucany do nowej strony programu Interwrite Workspace jako obraz na którym możemy dokonywać różnego rodzaju przypisów, notatek, wstawiać pliki dźwiękowe lub filmowe. Jest to przydatne na przykład, gdy chcemy omówić np jakiś fragment programu, lekcji, czy innych zasobów cyfrowych.
  2. Tryb Office do obsługi tablicy interaktywnejTryb biurowy (Tryb Office)– Tryb biurowy jest teraz znacznie łatwiej dostępny. Nie wychodząc z dokumentu, na którym pracujemy po kliknięciu na ikonę tryb biurowy użytkownik ma możliwość bezpośredniej współpracy z aplikacjami takimi jak: PowerPoint, Microsoft Word i Excel. Tryb ten umożliwia dodawanie adnotacji bezpośrednio na slajdzie, dokumencie lub arkuszu kalkulacyjnym, które stają się częścią macierzystego pliku aplikacji i nie są zapisywane jako strona w pliku Workspace.
  3. Tryb komputerowej tablicy sucho ścieralnej (Whiteboard Mode) – Tryb Whiteboard Mode jest to szybki i prosty sposób pracy, który wymaga tylko tablicy InterWrite DualBoard i komputera. W przypadku pracy w tym trybie, ręcznie robione na tablicy rysunki, notatki i obliczenia – wszystko, co zostało zapisane na tablicy za pomocą elektronicznego pisaka InterWrite z wbudowanym markerem Expo – zostanie przechwycone i zapisane jako strony w pliku, zapewniając kompletny zapis spotkania, wykładu lub zajęć szkoleniowych. Komunikacja między tablicą InterWrite DualBoard a komputerem w trybie komputerowej tablicy sucho ścieralnej jest jednokierunkowa. Nie są używane żadne projektory, więc dane wprowadzane w komputerze nie są wyświetlane z powrotem na tablicy. Cokolwiek zostanie napisane na tablicy za pomocą odsłoniętego ścieralnego na sucho pisaka InterWrite, zostanie wyświetlone na obrazie tablicy w komputerze w kolorze tuszu używanego na tablicy.

WAŻNE!!! Do pisania na tablicy InterWrite wolno używać tylko pisaków InterWrite (czy to otwartych, czy też zamkniętych). Tryb Whiteboard Mode należy wywołać przed rozpoczęciem pisania na tablicy. Program InterWrite nie może przechwycić niczego napisanego na tablicy przed włączeniem trybu Whiteboard Mode.

 

Dostępne modele tablic interaktywnych:

 • DualBoard 1279: Format tablicy 4:3, przekątna obszaru roboczego 79 cali (200 cm)
 • DualBoard 1289: Format tablicy 16:10, przekątna obszau roboczego 89 cali (225,5 cm)
 • DualBoard 1297: Format tablicy 16:9, przekątna obszau roboczego 96,5 cala (245 cm)

 Broszura informacyjna [PL] (5,7 MB)

Tablety

Bezprzewodowy tablet Interwite Mobi z kolorowym wyświetlaczem LCD to urządzenie nowej generacji. Z tabletem Interwite Mobi można prowadzić lekcje czy prezentację z dowolnego miejsca sali. Nauczyciel lub prowadzący może również obejrzeć bezpośrednio na wyświetlaczu LCD wyniki testu lub głosowania przeprowadzonego przy użyciu systemy Interwrite PRS. Mobilna tablica Interwrite Mobi występuje w dwóch modelach: dla nauczyciela i dla ucznia. Wersja dla nauczyciela umożliwia podgląd wyników testu na kolorowym wyświetlaczu LCD, a wersja dla ucznia ma czarno-biały wyświetlacz, na którym pokazuje się stan naładowania baterii.

Bezprzewodowa komunikacja tabletów Interwrite Mobi z komputerem to połączenie w technologii radiowej RF 2,4GHz. Technologia ta pozwala na podłączenie do 30 tabletów do jednego komputera i pracę na 9 tabletach jednocześnie. Tworzy się w ten sposób pierwszy w swoim rodzaju system dla wielu użytkowników zaprojektowany w celu wspierania i motywowania uczniów do wspólnej nauki. Zarówno nauczyciel jak i uczniowie mogą równocześnie pracować na tym samym dokumencie. Idealnie sprawdza się to do aktywizowania zespołu, przeprowadzania symulacji, czy badań. Panel MobiTablet Interwrite Mobi nauczycielski zapewnia całkowitą, ale dyskretną kontrolę uczniów. Dzięki temu, że nauczyciel na wyświetlaczu otrzymuje w czasie rzeczywistym odpowiedzi uczniów udzielone za pomocą pilotów PRS, może w prosty sposób, natychmiast po przeprowadzeniu testu, zidentyfikować odpowiedzi poszczególnych uczniów i od razu omówić ich błędy.

Tablet InterwStacja dokującarite Mobi w połączeniu z najnowszą tablicą Interwrite DualBoard może spełniać jeszcze jedną ważną rolę na lekcji. W trybie Multiuser pozwala nauczycielowi mieć pełny nadzór nad uczniami, którzy zmagają się przy tablicy z zadaniami lub pracują nad wspólnym projektem. Tablet Interwrite Mobi umożliwia zachowanie pełnej funkcjonalności tablicy z dowolnego miejsca sali, dzięki temu nauczyciel może nanosić zmiany lub dodawać nowe informację stojąc przy uczniu choćby na drugim końcu klasy. Pozwala to również na wykorzystanie funkcjonalności tablicy w klasach, w których nie ma tablicy interaktywnej, ale jest komputer rzutnik i dowolny ekran.

Opcjonalnie tablety Mobi można ładować z estetycznej i funkcjonalnej stacji dokującej. Stacja dokująca może stać na biurku lub można ją powiesić na ścianie. Dla bezpiecznego ładowania i przechowywania tabletów na wiszącej stacji dokującej można w łatwy sposób zablokować tablety w ładowarce. Jednocześnie można ładować 3 tablety.

Zastosowanie tabletu Interwrite Mobi to m.in:

 • Nauczyciel bliżej ucznia – możliwość prowadzenia lekcji z dowolnego miejsca sali;
 • Pełne możliwości tablicy interaktywnej na dowolnym ekranie;
 • Aktywna praca uczniów w grupach – możliwość jednoczesnej pracy 9 tabletów (9 uczniów lub 9 grup);
 • Tablet nauczyciela z kolorowym wyświetlaczem LCD, umożliwiający wyświetlanie w czasie rzeczywistym odpowiedzi uczniów udzielone w ramach testów za pomocą pilotów PRS;
 • Stabilna i wygodna praca;
 • bezprzewodowe połączenie radiowe RF 2,4Ghz z komputerem, zasięg do 15 metrów;
 • Praca na wszystkich platformach: Win XP, Vista, Linux, Mac OS;
 • 40 godzin ciągłej pracy tabletu pomiędzy ładowaniami akumulatora Pisak tabletu w pełni zastępujący myszkę komputerową (lewy, prawy klawisz, podwójne kliknięcie, funkcja Drag&Drop itp);
 • Aktywne i programowalne menu narzędziowe tabletu – Aktywne i programowalne menu narzędziowe tabletu;

Dostępne modele:

 • Interwrite Mobi Model 501: Model tabletu przeznaczony dla nauczyciela, z kolorowym wyświetlaczem LCD pokazującym wyniki testów przy użyciu pilotów Interwrite PRS lub CPS.
 • Interwrite Mobi Learner Model 500: Model tabletu przeznaczony dla uczniów, z uproszczonym wyświetlaczem LCD.

Broszura informacyjna [PL] (4,9 MB)

 

Piloty do testów

Efektywny i prosty w użyciu  pilot CPS Pulse jest najnowszą wersją wiodącego na rynku Classroom Performance System (Systemu Oceny Pracy Ucznia), wykorzystywanego przez wielu uczniów i nauczycieli w ponad 400 000 sal lekcyjnych.

Ułatwia zaangażowanie  i wciągnięcie  uczniów w tematykę zajęć i zapewnienie większej  interakcji  w relacji uczeń – nauczyciel  w atrakcyjnym, dynamicznym środowisku nauczania, które zachęca do dyskusji i uczestnictwa w zajęciach. Uczniowie nie zabierający zwykle głosu  na lekcji, teraz odpowiadają na każde pytanie z pewnością siebie.

Umożliwia przekształcenie   klasy  w  efektywne, interaktywne  środowisko nauczania.

 • Pozwala na uzyskanie  danych  oceniających   stopień zrozumienia  przez uczniów  przekazywanego materiał,  w trakcie prowadzonych zajęć
 • Identyfikuje  indywidualne potrzeby ucznia i różnicuje  polecenia, jeśli zachodzi  taka  potrzeba.
 • Usprawnia  czasochłonne  zadania  administracyjne, takie  jak: sprawdzanie listy obecności, ocenianie quizów i testów i  zapisywanie wyników.
 • Umożliwia błyskawiczne uzyskanie danych dotyczących indywidualnych uczniów.
 • Idealny  do wykorzystania  w szkołach ponadpodstawowych,  w klasach o dowolnej liczbie osób.

 

Użycie CPS Pulse

 

Oprogramowanie Interwrite Workspace

 Główne cechy i zalety oprogramowania Interwrite Workspace:

 • Pełna paleta narzędzi do tworzenia elektronicznych adnotacji, takich jak:
 1.  różnokolorowe pisaki
 2. zakreślaczepisaki wielokolorowe
 3. pisaki obrazkowestemple
 4. predefiniowane kształty (linie, strzałki, figury geometryczne)
 •  Definiowanie łączy do dowolnych obiektów
 • Rozpoznawanie i konwersja rysowanych odręcznie podstawowych figur geometrycznych
 • Pełna edycja obiektów: obrót, przesuwanie, zmiana rozmiarów, ustawianie kolejności czy grupowanie i rozgrupowanie obiektów
 • W pełni edytowalna, wbudowana Galeria, zawierająca tysiące obrazków, animacji, gotowych szablonów i scenariuszy lekcji.
 • Archiwizacja w postaci:
 1. prezentacji PowerPoint PPT
 2. plików graficznych (np. JPG, PNG, GIF, TIFF)
 3. plików formatu PDF
 4. plików HTML do umieszczenia w internecie
 5. w postaci filmu AVI (z rejestracją dźwięku stereo)
 •  Wstawianie plików wideo, audio czy aplikacji Macromedia Flash
 •  Pełna współpraca z programami obsługującymi pocztę elektroniczną
 • Wstawianie tekstu za pomocą klawiatury ekranowej
 • Rozpoznawanie i konwersja tekstu ręcznego OCR
 •  Automatyczne rozpoznawanie koloru pisaka elekronicznego
 • Tworzenie adnotacji na ruchomym i zatrzymanym obrazie
 • Inteligentne zrzuty ekranu (zaznaczenie, cały ekran, dostępne okna aplikacji lub dowolny kształt)
 • Ujawnianie treści przy zastosowaniu kurtyny ekranowej lub elektronicznego reflektora
 • Pełna konfiguracja paska narzędziowego (dobór narzędzi, autoukrywanie, dokowanie itp.)
 • Zapis adnotacji w postaci wektorowej lub bezpośrednio jako obiekty w aplikacjach Office (Microsoft Word, Excel czy PowerPoint)
 • Możliwość wyboru spośród 45 dostępnych języków oprogramowania