Projektory multimedialne krótkoogniskowe

Data utworzenia: 14/02/2012 / Autor: admin / Kategoria: Projektory multimedialne

Dzięki pojawieniu się nowej technologii w systemach projekcji polegającej na specjalnej konstrukcji optycznej projektora,która umożliwia wyświetlanie obrazu o przekątnej 80″ już z 8 cm. Projekcja Short Throw pozwala na wyświetlanie dużego obrazu z małej odległości. To rewolucyjne rozwiązanie daje dużą swobodę zastosowania projektorów, szczególnie w małych salach wykładowych i konferencyjnych.

Projektory krótkoogniskowe dają duże możliwości uzyskania odpowiedniej wielkości obrazu. Doskonale współpracują z tablicami interaktywnymi, również jako narzędzie w reklamie. Idealnie pasują do małych pomieszczeń w domu. Wyświetlany z projektora krótkoogniskowego np. na tablicę interaktywną obraz nie razi prelegenta w oczy, obraz pozbawiony jest cieni i zniekształceń, co podwyższa komfort pracy.
Projektory do krótkiej projekcji – zwane inaczej szerokokątnymi – możemy rozróżnić na krótkoogniskowe, czyli takie, które obraz o wielkości 80″ wyświetlają z ok. 100-160cm, oraz na ultrakrótkoogniskowe potrafiące to samo już nawet z odległości 8cm.

 

Tagi: