Projektory do tablic interaktywnych

Data utworzenia: 12/12/2011 / Autor: admin / Kategoria: Projektory multimedialne, Tablice interaktywne

Projektory multimedialne – poniżej przedstawiamy informacje dotyczące podstawowych parametrów charakteryzujących te urządzenia:

 • Rozdzielczość – określa ona możliwości elementów wyświetlających obraz – mamy następujące typy rozdzielczości:
 1. SVGA (800×600) to obraz składający się z 600 lini po 800 punktów w każdej.Taka  rozdzielczość jest wystarczająca do wyświetlania zdjęć, filmów DVD, czy też prezentacji zawierającej tekst pisany dużymi literami.
 2. XGA (1024×768) jest przydatny gdy wyświetlany jest tekst lub obraz wymagający dużej szczegółowości.
 3. UXGA (1280×1024)
 4. SXGA (1600×1200)
 5. W-SVGA, W-XGA – W- oznacza przystosowanie do wyświetlania obrazu w trybie panoramicznym – jak obraz kinowy w proporcji 16:9

 

 • Jasność –  ten parametr z kolei określa jasność wyświetlanego obrazu mierzoną w lumenach i tak:. wysoka jasność  to 2000 ANSI lumenów lub większa – taki obraz wyświetlimy nawet w dosyć jasnych pomieszczeniach.
  średnia jasność towartość od 1300 do 2000 ANSI lumenów taki obraz wyświetlimy w pomieszczeniach lekko zaciemnionych (np. w pokoju z zasłoniętymi zasłonami lub żaluzjami).
  niska jasność to wartości od 800 do 1200 ANSI lumenów taka jesność zalecana jest do instalacji kina domowego przy dużym zaciemnieniu pomieszczenia.

 

 • Kontrast  – jest to stosunek jasności elementów białych do czarnych na wyświetlanym obrazie. Jest to bardzo ważny parametr w przypadku  wykożystywania projektora w kinie domowym – i tak:
  300:1 – wystarcza do prezentacji biznesowych w jasnych pomieszczeniach
  500:1 lub większy jest zalecany do kina domowego

 

 • Żywotność lampy – w 90% przypadków jest to 2000 godzin. Po tym czasie obraz traci na jaokości a prędzej, czy później p lampa odmówi pracy całkowicie.

 

 • Gniazda – wejścia i porty: RGB, VGA lub DIN15 określenia na wejście komputerowe do podłączenia laptopa badz komputera, Video, CINCH to wejscia do podłączenia sygnału z magnetowidu, kamery badz DVD,
  S-Video to wejscie do podłączenia magnetowidu, kamery badz DVD ale rownież i komputera. Daje obraz o dużo lapszej jakości w porównaniu do CINCH, DVI to wejscie cyfrowe w najnowszym standardzie podłączenia komputerów – daje lepszą jakość i kontrole nad parametrami obrazu niż RGB, USB to również port do podłączenia komputera,  PS to także sposób podłączenia projektora do komputera, serial, COM, RS232 podobnie jak USB i PS ale jest to starszy rodzaj portu

Tagi: ,